egészségügy
Rákellenes Világnap: a hosszú késedelem a daganatos betegek halálához vezet
Magyarországon olyan daganatos betegeket is elvesztünk, akiknek az élete gyors beavatkozással megmenthető lenne. Miközben az Orbán-rezsim stadionokat épít, az egészségügynek nem biztosít elegendő forrást. (Marabu rajza a Népszabadságból)
Folytatás a blogomon
A kórházak adósságát képtelen rendezni a kormány
A Fidesz államosította a kórházakat, de ennek szinte semmi előnyös következménye nem lett. A központi irányítás lassú és bürokratikus, a közbeszerzések nehézkesek és rugalmatlanok. Semmit sem változott a finanszírozási modell, nem változott a HBCS-pontok értéke, a TVK-n sem változtattak, még ott sem, ahol új körzeteket csatoltak a meglévők mellé.
Miért nem cselekszik a kormány az ombudsmannak a gyerekek egészségügyi ellátását érintő drámai jelentése nyomán?
Tisztelt Miniszter Úr!
Az alapvető jogok biztosának vizsgálata szerint Magyarországon az egészségügyi ellátásban jelentős területi egyenlőtlenségek mutatkoznak, ami sérti a gyermekek egészséghez való jogát. A jelentés már hetek óta nyilvános, de a kormány a füle botját sem mozgatja. Miért? Ennyit érnek a Fidesznek gyerekek?
Az ombudsman megállapította, hogy különösen a hátrányos helyzetű térségekben ellátott gyermekek egészséghez való jogát sérti a védőnői ellátás egyenlőtlensége, korlátozott elérhetősége, sőt: elérhetetlensége.
PM: krízishelyzetben az egészségügy
Kettőt fizet, egyet kap. Lesz-e gyógyszer a kórházakban?
Az egészségügyi ágazatot sújtó megszorítás-sorozat újabb drámai következményére derült fény. Miután a kifizetetlen számlák tömege miatt a legnagyobb gyógyszer-nagykereskedő felmondta szállítói szerződéseit az összes kórházzal, az Együtt 2014 – Párbeszéd Magyarországért szerint veszélybe került az ott fekvő betegek gyógyszerellátása, gyógyulása.
Miért utasítja el a Kormány az AIDS-megelőző programot?
Az Együtt 2014 – Párbeszéd Magyarországért magyarázatot követel Szócska Miklós államtitkártól, miért nem írta alá a csatlakozási nyilatkozatot az Európai Unió hároméves HIV/AIDS-megelőző programjához!
Gyógyszerrazzia
„A gyógyszerészeti államigazgatási szerv (GYEMSZI) olyan jogokat kap a Nemzeti Ügyek Parlamentjétől, amely boldogabb demokráciákban csak a nyomozati szerveknek adatik meg. Ha ezt elfogadják, még nehezebb lesz elhessegetni azt a gondolatot, hogy rendőrállamban élünk.
Felszólalás az egészségügyi saláta vitájában
SZILÁGYI LÁSZLÓ (független): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Államtitkár Úr! Nem volt alkalmam a bizottsági ülésen elmondani az álláspontom a törvénytervezetről, ezért engedjék meg, hogy ezt most röviden megtegyem.
Újabb nyugdíjpara: a Fidesz dönti el, ki gyógyíthat?
A Párbeszéd Magyarországért (PM) szerint a kormányzat "kegyként osztogatja" a nyugdíj előtt álló egészségügyi dolgozóknak a további munkára szóló engedélyeket, ami elfogadhatatlan.